Sīkfaili, tīmekļa bāksignāli un līdzīgas tehnoloģijas

Pēdējoreiz atjaunināts: 2018. gada 24. maijā

Apmeklējot vai mijiedarbojoties ar mūsu vietnēm, pakalpojumiem, lietotnēm, rīkiem vai sazinoties ar mums, mēs vai mūsu pilnvarotie pakalpojumu sniedzēji var saglabāt informāciju, izmantojot sīkfailus, tīmekļa bāksignālus un citas līdzīgas tehnoloģijas, lai palīdzētu jums nodrošināt labāku, ātrāku un drošāku pieredzi, kā arī reklāmas nolūkos.

Šī lapa ir izstrādāta, lai palīdzētu jums labāk izprast šīs tehnoloģijas un to, kā mēs tās izmantojam gan mūsu vietnēs, gan pakalpojumos, lietotnēs un rīkos. Tālāk ir apkopota galvenā informācija, kas jums būtu jāzina par to, kā mēs šīs tehnoloģijas izmantojam.

Kas ir sīkfaili, tīmekļa bāksignāli un līdzīgas tehnoloģijas?

Tāpat kā lielākā daļā vietņu uzturētāju, arī mēs izmantojam tehnoloģijas, kas būtībā ir mazi datu faili, kas tiek saglabāti jūsu datorā, planšetdatorā, mobilajā tālrunī vai citā ierīcē (kopā saukti "ierīce"). Šie faili ļauj mums ierakstīt noteiktu informāciju katru reizi, kad apmeklējat vai mijiedarbojaties ar mūsu vietnēm, pakalpojumiem, aplikācijām, sarakstāties ar mums vai izmantojat mūsu rīkus.

Konkrētie sīkfailu, tīmekļa bāksignālu un citu līdzīgu tehnoloģiju nosaukumi un veidi laiku pa laikam var mainīties. Lai palīdzētu jums labāk izprast šo politiku un to, kā mēs šīs tehnoloģijas izmantojam, esam sagatavojuši šo īso terminoloģijas un definīciju sarakstu:

Sīkfaili — nelieli teksta faili (parasti tie sastāv no burtiem un cipariem), kas tiek saglabāti jūsu pārlūkprogrammas vai ierīces atmiņā brīdī, kad apmeklējat vietni vai skatāt ziņojumu. Sīkfaili ļauj vietnei atpazīt noteiktu ierīci vai pārlūkprogrammu. Pastāv vairāki sīkfailu veidi:

Sesijas sīkfailu derīguma termiņš beidzas pārlūkprogrammas sesijas beigās, un tie ļauj mums saistīt jūsu darbības konkrētās sesijas laikā.Pastāvīgie sīkfaili tiek glabāti jūsu ierīcē starp pārlūkprogrammas sesijām, un tie ļauj mums atcerēties jūsu preferences vai darbības vairākās vietnēs. Pirmās puses sīkfailus iestata vietne, kuru apmeklējat. Trešās puses sīkfailus iestata no jūsu apmeklētās vietnes neatkarīga trešās puses vietne. Sīkfailus var atspējot vai noņemt, izmantojot rīkus, kas ir pieejami lielākajā daļā komerciālo pārlūkprogrammu. Katras izmantotās pārlūkprogrammas preferences būs jāiestata atsevišķi, un dažādas pārlūkprogrammas piedāvā atšķirīgu funkcionalitāti un opcijas.

Tīmekļa bāksignāli — nelieli grafiski attēli (zināmi arī kā "pikseļu tagi" vai "skaidrie GIF faili"), kas var būt iekļauti mūsu vietnēs, pakalpojumos, lietotnēs, sarakstes programmās un rīkos. Tīmekļa signāli parasti darbojas savienojumā ar sīkfailiem, lai identificētu mūsu lietotājus un lietotāju uzvedību.

Līdzīgas tehnoloģijas — tehnoloģijas, kas saglabā informāciju jūsu pārlūkprogrammā vai ierīcē, izmantojot vietējos koplietotos objektus vai vietējo krātuvi, piemēram, Flash sīkfailus, HTML 5 sīkfailus un citas tīmekļa lietotņu programmatūras metodes. Šīs tehnoloģijas var darboties visās jūsu pārlūkprogrammās, un dažkārt tās var nebūt pilnībā pārvaldāmas jūsu pārlūkprogrammā. Šis tehnoloģijas var būt nepieciešams pārvaldīt tieši no jūsu instalētajām lietotnēm vai ierīces. Mēs neizmantojam šīs tehnoloģijas informācijas glabāšanai, lai rādītu jums pielāgotas reklāmas mūsu vietnēs vai ārpus tām.

Savās politikās mēs varam savstarpēji aizstāt terminus "sīkfaili" un "līdzīgas tehnoloģijas", lai apzīmētu visas tehnoloģijas, kuras mēs varam izmantot, lai saglabātu datus jūsu pārlūkprogrammā vai ierīcē, un kuras vāc informāciju vai palīdz mums identificēt jūs iepriekš aprakstītajā veidā.

Jūsu izvēle un veids, kā mēs izmantojam sīkfailus, tīmekļa bāksignālus un līdzīgas tehnoloģijas

Noteiktas mūsu piedāvātās vietnes funkcijas, pakalpojumi, lietotnes un rīki ir pieejami, tikai izmantojot šīs tehnoloģijas. Jūs vienmēr varat bloķēt, dzēst vai atspējot šīs tehnoloģijas, ja to atļauj jūsu pārlūkprogramma, instalētā lietotne vai ierīce. Tomēr, ja atsakāties no sīkfailu vai citu līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas, iespējams, nevarēsiet izmantot noteiktas vietnes funkcijas, pakalpojumus, lietotnes vai rīkus. Tāpat, iespējams, pārlūkprogrammas sesijas laikā jums būs biežāk atkārtoti jāievada parole. Lai iegūtu vairāk informācijas par to, kā šīs tehnoloģijas var bloķēt, dzēst vai atspējot, pārskatiet pārlūkprogrammas vai ierīces iestatījumus.

Parasti šīs tehnoloģijas ļauj mūsu vietnēm, pakalpojumiem, lietotnēm un rīkiem saglabāt jūsu pārlūkprogrammā vai ierīcē atbilstošu informāciju un vēlāk to atpazīt, lai jūs identificētu mūsu serveros vai iekšējās sistēmās. Attiecīgos gadījumos mēs aizsargājam mūsu sīkfailus un citas līdzīgās tehnoloģijas, lai nodrošinātu, ka tikai mēs un/vai mūsu pilnvarotie pakalpojumu sniedzēji var tos interpretēt, piešķirot unikālu identifikatoru. Tas paredzēts tikai mūsu interpretācijai. Mēs neuzglabājam jūsu personīgo informāciju nevienā no mūsu sīkfailiem vai citām līdzīgām tehnoloģijām.

Personas informācija, ko mēs ievācam un saglabājam, izmantojot šīs tehnoloģijas, tiek iegūta, vispirms par to jums paziņojot un pēc tam saņemot jūsu piekrišanu. Mēs saņemam jūsu piekrišanu, sniedzot jums caurskatāmu paziņojumu par šo tehnoloģiju izmantošanu un nodrošinot jums iespēju izvēlēties šīs tehnoloģijas atspējot, kā norādīts iepriekš.

Veids, kādā izmantojam šīs tehnoloģijas, var iedalīt divas galvenajās kategorijās:

Nepieciešams darbības nodrošināšanai Mēs varam izmantot sīkfailus, tīmekļa bāksignālus vai citas līdzīgas tehnoloģijas, kas nepieciešamas mūsu vietņu, pakalpojumu, lietotņu un rīku darbības nodrošināšanai. Tas ietver tehnoloģijas, kas ļauj jums piekļūt mūsu vietnēm, pakalpojumiem, lietotnēm un rīkiem; kas nepieciešamas, lai identificētu aizdomīgu rīcību vietnē, novērstu krāpnieciskas darbības un uzlabotu drošību; un kas ļauj jums izmantot mūsu funkcijas, piemēram, pirkumu grozus, saglabātos meklējumus vai līdzīgas funkcijas (piekrišana sīkfailu izmantošanai).

Nepieciešams veiktspējas nodrošināšanai. Mēs varam izmantot sīkfailus, tīmekļa bāksignālus vai citas līdzīgas tehnoloģijas, lai novērtētu mūsu vietņu, lietotņu, pakalpojumu un rīku darbību, tostarp kā daļu no mūsu analītikas prakses, lai palīdzētu mums saprast, kā apmeklētāji izmanto mūsu tīmekļa vietnes, noteikt, vai esat ar mums sazinājies, apskatījis produktu vai saiti, un lai uzlabotu mūsu vietnes saturu, lietotnes, pakalpojumus un rīkus (Google Analytics, TvSquared, AllResponseMedia).

Reklāmai un satura pielāgošanai. Mēs varam izmantot pirmās puses vai trešo pušu sīkfailus un tīmekļa bāksignālus, lai mūsu vietnēs vai trešo pušu vietnēs parādītu saturu, ieskaitot reklāmas, kas atbilst jūsu interesēm. Tas ietver tehnoloģiju izmantošanu, lai izprastu jums parādīto reklāmu un satura noderīgumu, piemēram, vai esat noklikšķinājis uz reklāmas (Facebook, Google Adwords, Hotjar, Microsoft Bing, Taboola, Twitter, PostAffiliatePro / Quality Unit, Zanox).

Funkcionalitātes nodrošināšanai. Mēs varam izmantot sīkfailus, tīmekļa bāksignālus vai citas līdzīgas tehnoloģijas, kas ļauj mums piedāvāt jums uzlabotu funkcionalitāti, piekļūstot un izmantojot mūsu vietnes, pakalpojumus, lietotnes un rīkus. Tas var ietvert jūsu identificēšanu, kad pierakstāties mūsu vietnēs, vai sekošanu jūsu norādītajām preferencēm, interesēm vai iepriekšējiem skatījumiem, lai mēs varētu uzlabot mūsu vietnēs parādīto saturu.

Lai atteiktos no trešo pušu reklāmas sīkfailu un tīmekļa bāksignālu izmantošanas, skatiet tālāk esošo sadaļu "Autorizētu trešo pušu izmantotie reklāmas tīkli un pirkšanas kanāli". Atsakoties no trešo pušu reklāmas sīkfailu un tīmekļa bāksignālu izmantošanas tālāk aprakstītajā veidā nenozīmē, ka neredzēsiet mūsu reklāmu trešo pušu vietnēs. Tas nozīmē tikai to, ka šī reklāma netiks mērķēta uz jums, izmantojot trešo pušu sīkfailus, tīmekļa bāksignālus vai ar tām saistītās tehnoloģijas.

Ja vēlaties atteikties no visiem pārējiem tehnoloģiju veidiem, kurus mēs izmantojam mūsu vietnēs, pakalpojumos, lietotnēs vai rīkos, bloķējiet, izdzēsiet vai atspējojiet tos, kā to atļauj jūsu pārlūkprogramma vai ierīce.

Lai iegūtu vairāk informācijas par sīkfailu dzēšanu, atspējošanu vai bloķēšanu, apmeklējiet vietni AboutCookies.org.

Kā šīs tehnoloģijas izmanto pilnvaroti trešo pušu pakalpojumu sniedzēji

Mēs varam sadarboties ar trešo pušu uzņēmumiem, parasti dēvēti par pakalpojumu sniedzējiem, kuri ir pilnvaroti izvietot trešo pušu sīkfailus, tīmekļa bāksignālus vai līdzīgas tehnoloģijas informācijas glabāšanai mūsu vietnēs vai mūsu pakalpojumos, lietotnēs un rīkos ar mūsu atļauju. Šie pakalpojumu sniedzēji palīdz mums piedāvāt jums labāku, ātrāku un drošāku pieredzi.

Šie pakalpojumu sniedzēji var izmantot šīs tehnoloģijas, lai palīdzētu mums piegādāt savu saturu un reklāmas, kā arī apkopot anonīmus vietnes rādītājus un analītiku. Nevienam no šiem pakalpojumu sniedzējiem nav atļauts savos nolūkos ievākt jebkādu jūsu personas informāciju no mūsu vietnēm, pakalpojumiem, lietotnēm vai rīkiem. Uz šiem pakalpojumu sniedzējiem attiecas ar mums noslēgti konfidencialitātes līgumi un citi juridiskie ierobežojumi attiecībā uz to, kā tie drīkst izmantot vai ievākt jebkādu personas informāciju. Uz trešo pušu sīkfailiem attiecas trešo pušu konfidencialitātes politika.

Mūsu pakalpojumu sniedzēji vai citas pilnvarotas trešās puses šādas tehnoloģijas izmanto, tomēr mūsu vietnēs nav atļauts publicēt nekādu trešo pušu saturu (piemēram, priekšmetu sarakstus, dalībnieku savstarpējo komunikāciju, klasificētus sarakstus, komentārus, atsauksmes utt.), kas varētu iekļaut vai izmantot sīkfailus, tīmekļa bāksignālus, vietējo krātuvi vai līdzīgas tehnoloģijas ar mērķi izsekot vai ievākt jūsu personas informāciju.

Autorizētu trešo pušu izmantotie reklāmas tīkli un pirkšanas kanāli uz interesēm balstītu reklāmu parādīšanai

Mēs varam izmantot trešās puses, piemēram, reklāmas tīklus un pirkšanas kanālus, kas ļauj mums parādīt jums reklāmas. Šie trešo pušu reklāmas tīklu un pirkšanas kanālu nodrošinātāji var izmantot trešo pušu sīkfailus, tīmekļa bāksignālus vai līdzīgas tehnoloģijas, lai ievāktu informāciju par jūsu apmeklējumiem mūsu vietnē un citur internetā. Viņi var ievākt arī jūsu ierīces identifikatoru, IP adresi vai identifikatoru reklamēšanai (IDFA). Trešās puses šo apkopoto informāciju var izmantot, lai sniegtu jums atbilstošāku reklāmu mūsu vietnēs vai citur internetā. Uz trešo pušu sīkfailiem attiecas trešo pušu konfidencialitātes politikas.

Lai iegūtu vairāk informācijas par trešo pušu reklāmu sīkfailiem, uz interesēm balstītu reklamēšanu un to, kā atteikties no šīs prakses, ko pielieto uzņēmumi, kas piedalās nozares pašregulācijā, apmeklējiet tālāk norādīto savas izcelsmes valsts attiecīgo vietni:

Jūsu izvēles internetā

Par reklāmām

“Do Not Track”

California law requires us to let you know how we respond to web browser Do Not Track (DNT) signals. Because there currently isn't an industry or legal standard for recognising or honouring DNT signals, we don't respond to them at this time. We await the result of work by the privacy community and industry to determine when such a response is appropriate and what form it should take.

Cookies Set on SumUp.lv

Functional Cookies

Without functional cookies essential parts of SumUp’s websites and services can not be offered or only with limited use. They are for example implemented to ensure goods stay in the user's virtual basket while the user continues with the purchase. Also, functional cookies save inputs and settings, so that the user does not have to constantly repeat them, and to adapt SumUp content to the user’s individual interests.

Statistical Cookies

Statistical cookies contain data to analyse the use of SumUp’s websites, such as how users interact with which areas of the website, how fast content is loaded and whether errors occur. Statistical cookies only contain anonymous or pseudonymous information and are only used to improve and protect SumUp’s websites and services, and to measure how effective SumUp’s advertising is. Statistical cookies can be blocked without adversely affecting the navigation and operation of SumUp’s websites and services.

Marketing Cookies

Marketing cookies contain data in order to personalise advertising on SumUp websites or to display personalised advertising on other websites and apps, so-called retargeting. Marketing cookies can be blocked without adversely affecting the navigation and operation of SumUp’s websites and services.


Country_Code


Cookie Type: Functional

Partner: SumUp

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: session

Purpose: Uppercase, two letter string denoting the country the visitor is from based on their IP address. The value is provided by Cloudfront and set on the server.

Official Partner Documentation: No official documentation.

Device_Type


Cookie Type: Yet to be determined.

Partner: Yet to be determined.

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: Unknown

Purpose: Yet to be determined.

Official Partner Documentation: No official documentation.

NID


Cookie Type: Marketing

Partner: Google

Cookie Domain: google.com

Duration: 6 months

Purpose: The NID cookie contains a unique ID Google uses to remember your preferences and other information, such as your preferred language (e.g. English), how many search results you wish to have shown per page (e.g. 10 or 20), and whether or not you wish to have Google’s SafeSearch filter turned on.

Official Partner Documentation: https://policies.google.com/technologies/types?hl=en-US 

PAPVisitorId


Cookie Type: Marketing

Partner: Post Affiliate Pro

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: 1 year

Purpose: Advertising cookie used for user tracking and ad targeting purposes.

Official Partner Documentation: https://support.qualityunit.com/225217-PAPVisitorId 

S


Cookie Type: Yet to be determined.

Partner: Google Docs

Cookie Domain: docs.google.com

Duration: -

Purpose: Yet to be determined.

Official Partner Documentation: No official documentation.

Visitor-From-Eu


Cookie Type: Functional

Partner: SumUp

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: -

Purpose: Denotes, if a visitor is coming from the EU (based on the Country_Code) to assess, if a cookie banner needs to be shown.

Official Partner Documentation: No official documentation.

_dc_gtm_UA-*


Cookie Type: Statistical

Partner: Google Analytics

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: 1 minute

Purpose: Used to throttle request rate. If Google Analytics is deployed via Google Tag Manager, this cookie will be named _dc_gtm_<property-id>.

Official Partner Documentation: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage#analyticsjs 

_fbp


Cookie Type: Marketing

Partner: Facebook

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: 90 days

Purpose: Identifies browsers for the purposes of providing advertising and site analytics services.

Official Partner Documentation: https://www.facebook.com/policies/cookies/ 

_ga


Cookie Type: Statistical

Partner: Google Analytics

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: 2 years

Purpose: Used to distinguish users.

Official Partner Documentation: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage#analyticsjs 

_gat_globaltracker


Cookie Type: Statistical

Partner: Google Analytics

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: 1 minute

Purpose: Used to throttle request rate. If Google Analytics is deployed via Google Tag Manager, this cookie will be named _dc_gtm_<property-id>.

Official Partner Documentation: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage#analyticsjs 

_gcl_au


Cookie Type: Marketing

Partner: Google Analytics

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: 3 months from set/update

Purpose: The conversion linker first party cookie.

Official Partner Documentation: https://support.google.com/tagmanager/answer/7549390?hl=en 

_gid


Cookie Type: Statistical

Partner: Google Analytics

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: 24 hours

Purpose: Used to distinguish users.

Official Partner Documentation: https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage#analyticsjs 

_uetsid


Cookie Type: Marketing

Partner: Bing / Microsoft

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: 24 hours

Purpose: Advertising cookie.

Official Partner Documentation: No official documentation.

_uetvid


Cookie Type: Yet to be determined.

Partner: Bing / Microsoft

Cookie Domain: sumup.lv

Duration: -

Purpose: Yet to be determined.

Official Partner Documentation: No official documentation.